Eesti meistrite käsitööpliit!

“Kompliit” ehk kompaktne valmispliit on valminud soovist suurendada pliidi soojasalvestuse kasutegurit ning parandada õhuliikumist pliidi ümbruses. Soovime, et saaksite kütta soojaks eluruumid ning samuti tarbevee, ajal kui tulel valmib maitsev hõrgutis. Leidsime lahenduse, mis võimaldab ilma suuri projekte ning planeeringuid tegemata paigaldada kiirelt ja lihtsalt kompaktne pliit-ahi. 

Soojasalvestus, teisaldatavus ja monteeritavus eristab Kompliiti teistest turul pakutavatest valmispliitidest.
Kompliit sobib ühendamiseks soojamüüri või lešoga. See on alternatiiv klassikalisele müüritispliidile, mille voodriosade ehitus on aeganõudev, keerukas ja nõuab spetsiifilisi oskusi.

Meie pliidi peamine (karkass)struktuur on valmistatud terasest, mis on hea soojusjuht ning vastupidav materjal aastakümneteks. Sisemiselt kaitseb teraskarkassi tulekindel šamottkivim, mis kaitseb metalli koldes oleva kõrge temperatuuri eest. Pliiti ümbritsevate keraamiliste ahjutelliste eesmärk on lisada massi ja salvestada soojusenergiat võimalikult suurel hulgal.

Praeahjuga pliit on projekteeritud arvestades suitsugaaside liikumist võimalikult suurel praeahju pinnal, mis ajab ahju ühtlaselt kuumaks ning väldib üleküpsemist ühelt küljeltKasutame malmist pliidiplaadi asemel keraamilist plaati, millel on kiirem soojusjuhtivus, pikem eluiga ning seda on lihtsam puhastada.

 Õhtune kaunis tulekuma läbi küpsetus ja koldeklaasi ei jäta teid enam kunagi külmaks! 

Korduma kippuvad küsimused

1
Kas minu maja kütmiseks piisab sellest pliidist/ahjust?
Üldjuhul on valmiskaminad/pliidid mõeldud lisakütte allikaks, mitte kogu maja küttevajaduse rahuldamiseks, isegi kui pliidil on võimekus kogu ruum soojaks kütta. Kuna materjalide soojasalvestusvõime on otseses seoses nende massiga, kasutame pliidi välisvoodril ahjukive, mis annavad piisavalt kaalu (250 kg), et hoida soojust eluruumides pikema aja vältel.

Kui tegemist on kuni 50 m2 toaga, on Kompliit igati sobiva võimsusega kütteseade. Esmase kütteallikana sobivad ikkagi kohapeal ehitatud massiivsed suure soojasalvestusvõimega ahjud.
2
Kas ma võin pliidi ühendada olemasoleva soemüüriga?
Peamiselt oleneb kõik pliidi ühenduskohas olevast alarõhust ehk tõmbest. Kuna soemüüri võib vaadelda kui korstna osa, siis 90% juhtudest ei tekita soemüüriga ühendamine probleeme. Kompliit on projekteeritud piisavalt suure lõõritoruga (D130), et õhuvool oleks piisav ja sobiks ühendamiseks ka pikematesse lõõrikäikudesse.

Analoogsed pliidid võivad, kuid ei pruugi soemüüriga tõmmata. Malmkestaga pliidid on ehitatud ja projekteeritud kitsaste kanalitega ja otse korstnasse ühendamiseks. Kitsad kanalid jahutavad suitsu sedavõrd maha, et soemüüri soojendamiseks ei jätku soojusenergiat ning korsten ja soemüür pigituvad, lisaks võib suits eluruumidesse pääseda.
3
Kui pikk on Kompliidi eluiga?
Paljud meie kliendid on otsustanud oma vana pliidi eemaldada, kuna kütteseade on amortiseerunud ning ei vasta enam tuleohutuse nõuetele. Tavaline probleem on kividevahelise segu murenemine ning pudenemine.

Oleme pliiti projekteerides arvestanud asjaoluga, et kõrge temperatuur ja happeline keskkond hakkab pikema aja vältel põlemiskambrit kahjustama. Tänu Kompliidi tugevale teraskonstruktsioonile ja seguvaba kolde šamottvoodrile kestab põlemiskamber tunduvalt kauem ning osade väljavahetamine ei nõua spetsiifilisi oskusi. Tänu seguvabale ladumistehnikale jääb koldekivide vahele (0.1-0.0.2mm) "paisumise ja kahanemise ruum" seega ei saa tekkida segu murenemist ja purunemist.

Pliidi eluiga oleneb kindlasti kasutajast ja kütmismaterjalist, kuid julgeme väita, et vastutustundlik kasutaja võib pliidiga koos veeta kuni kolmveerand sajandit (50-75aastat).
4
Kas saan soovi korral pliidi asukohta muuta?
Vastus on kindel jah! Meie pliidid on teisaldatavad ning voodriosad kergesti eemaldatavad. Kivid on ladumise järjestuses ning peale demonteerimist on võimalik kivid samas järjekorras tagasi asetada. See annab võimaluse pliiti soovi korral eemaldada ja uude sobivasse kohta paigutada. Soovitame pliidi uude kohta asetamisel kindlasti tuleohutusspetsialistiga konsulteerida.