6 põhjust, miks vahetada oma induktsioonpliit puupliidi vastu

6 põhjust, miks vahetada oma induktsioonpliit puupliidi vastu

Toidu valmistamiseks ja kodu kütmiseks on palju erinevaid võimalusi, kuid vaid vähesed neist on võrreldavad puuküttega. Juba sajandeid on elaval tulel toitu valmistatud ja kodusid soojaks köetud ning seda põhjusega.

Puupliit on üks kõige energiatõhusamaid ja keskkonnasõbralikumaid viise, kuidas valmistada toitu ja hoida samal ajal oma kodu soojana.

1. Puuküttega pliit-ahi säästab raha

Talv võib olla ilus, aga üks asi, mis pole talve juures kõige ilusam, on suurenevad elektriarved.

Puit on igati hea lisakütte allikas ning võimaldab hoida kokku energiatarbimiselt ja küttekuludelt peamiselt elektri või gaasikütte kõrvalt.

Puupliit on ka energiatõhus, kuna see suudab hoida rohkem soojusenergiat kui elektripliit. 

2. Ole valmis kriisiolukordadeks

Kas oled valmis kriisiolukordadeks? Mis saab siis, kui soojusvarustus, elekter ja veevarustus peaksid katkema?

Puuküttega pliit on kriisiolukordades ideaalne. Pole vahet, kas elekter on või mitte, puupliidiga saab sooja sööki alati valmistada ja lisaks soojeneb ka tuba.

Veesärgi ja keskküttesüsteemi olemasolul soojeneb ka tarbevesi, mida saab kasutada eluruumide kütmiseks, söögi valmistamiseks või pesuveeks.

3. Töötab ka ilma elektrita

Kõige ilmsem kasu puupliidi kasutamise juures on see, et see pakub soojusallikat, ilma et oleks vaja elektrit või gaasi. See muudab puupliidi ideaalseks valikuks maapiirkondades elavatele inimestele, kellel puudub juurdepääs muudele energiaallikatele.

4. Puuküttega pliidid teevad keskkonnale pai

Puupliit on samuti keskkonnasõbralikum kui näiteks elektri- või gaasipliit.

Puidu põletamine energiaks on süsinikuneutraalne ning kuiva puidu põletamine ei suurenda atmosfääri süsinikdioksiidi taset. Puidu põlemisel tekkivat jääkprodukti (tuhka) saab samuti kasutada näiteks väetiseks või puhastamiseks.

Puit on arvestatavalt kiiresti taastuv ressurss ja väärtuslik loodusvara. See teeb puuküttega pliidist ideaalse valiku neile, kes soovivad teha muudatusi säästvama eluviisi suunas.

5. Elaval tulel valmistatud toit on suussulav!

Kes on kunagi puupliidil süüa teinud, teab selle väärtust. Puupliidil valmistatud toit lihtsalt maitseb palju paremini ja ükski teine pliit ei saa sellele vastu. Liha on maitsvam, pannkoogid kuldkollasemad ja kartulid krõbedamad. Seda peaks igaüks korra elus kogema.

6. Puupliidid on vastupidavad

Kvaliteetne puupliit võib kesta kuni kolmveerand sajandit või kauemgi. Seetõttu on see pikaajaline investeering, mis säästab pikemas perspektiivis raha ja loob sõltumatuse vooluvõrgust.

Kõigele lisaks loob puuküte koju palju hubasust ja silmailu. Pole midagi paremat kui külmal talveõhtul elavat tuld nautida, head raamatut lugeda ja sooja teed juua.

Kui ka sina soovid oma koju puuküttega pliiti, siis võta meiega julgelt ühendust. Tutvu lähemalt Kompliit valmispliidiga.